خانه / علمی / سلامت / پزشکی / اولین جشنواره ی زایمان طبیعی در مریو ان برگزار شد

اولین جشنواره ی زایمان طبیعی در مریو ان برگزار شد

‍ با حضور دکتراحمدی مدیر بیمارستان بوعلی، دکتر ندا بداقی متخصص زنان و زایمان وخانم سیاری مدیر زایشگاه اولین جشنواره ی زایمان طبیعی در راستای ترویج زایمان طبیعی از برنامه ی طرح تحول نظام سلامت در مریوان برگزار شد.

مدیر زایشگاه بیمارستان بوعلی مریوان آمار بالا و بی رویه ی سزارین در جامعه و بین بانوان مریوان را ناشی از فرهنگ نامناسب و عدم اگاهی جامعه از مزایای زایمان طبیعی دانست.
  خانم سیاری ابراز امیدواری کرد که با اجرای این گونه برنامه ها و اطلاع رسانی به مردم وشهروندان مریوانی بتوانیم فرهنگ ترویج زایمان طبیعی را نهادینه کنیم .
در ادامه این آیین خانم دکتر ندا بداقی متخصص زنان و زایمان گزارشی از عملکرد زایشگاه بوعلی در راستای کاهش آمار سزارین در مریوان را ارائه داد.
 به گفته خانم سیاری برگزاری جشنواره ی زایمان طبیعی در زمینه خدمت رسانی بهتر به مادران باردار هر هفته برگزار میشود ودر این کلاس ها سیر کامل دوران بارداری و زایمان طبیعی توضیح داده میشود و بازدید گروهی از زایشگاه به عمل می آید.
 وی خاطر نشان کرد: متولدین زایمان طبیعی از سلامت بهتری نسبت به سزارین برخوردار هستند امید است که با برگزاری این همایش ها در راستای ترویج زایمان طبیعی گام برداریم.
تهیه خبر : غلامی ، خبرنگار
Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

مراسم جشن ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش برگزار شد

مراسم جشن ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش برگزار شد   مراسم جشن ثبت مریوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *