خانه / اقتصادی / 3 میلیارد تومان چک‌ شهرداری مریوان دست مردم است/پرداخت حقوق کاکنان شهرداری در اولویت قرار دارد

3 میلیارد تومان چک‌ شهرداری مریوان دست مردم است/پرداخت حقوق کاکنان شهرداری در اولویت قرار دارد

شهردار مریوان:

3 میلیارد تومان چک‌ شهرداری مریوان دست مردم است/پرداخت حقوق کاکنان شهرداری در اولویت قرار دارد

شهردار مریوان گفت: متاسفانه بیش از 3 میلیارد تومان چک بلامحل شهرداری مریوان در دست مردم است و اگر وجهی و لو اندک هم به حساب شهرداری واریز شود، برای پرداخت این چک‌ها، برداشت می‌شود.

 

جمال شریفی در جمع خبرنگاران مریوان با اشاره به بدهی های سرسام اور شهرداری این شهر اظهار کرد: بدلیل عدم مدیریت صحیح شهردار سابق و همچنین فعالیت‌های غیراصولی اعضای شوراهای دور چهارم مریوان شهرداری این شهر بدهی سرسام‌آوری دارد.

شریفی افزود: پس از بررسی امورات گذشته و فعالیت‌های انجام شده از سوی شهردار سابق مریوان و همچنین بررسی وضعیت مالی وغیره شهرداری مریوان تاکنون مبلغی بالغ بر 38 میلیارد تومان که هنوز این مبلغ قطعی نشده به عنوان آخرین مبلغ از میزان بدهی‌های موجود شهرداری مریوان مشخص شده است.

وی تصریح کرد: عدم مدیریت صحیح و نبود تفکری اندیشمند به همراه راهکارهای مفید و مرثر در دوره گذشته شهرداری مریوان موجب شده است که شهرداری با بدهی 38 میلیارد تومانی مواجه شده و توان کاری مفید خود را از دست بدهد.

 

شهردار مریوان بیان کرد: متاسفانه پرداخت به موقع حقوق کارکنان و کارگران شهرداری هرچند دارای اهمیت زیادی است اما از سوی شهردار سابق مریوان مورد توجه قرار نگرفته است.

 

شریفی افزود: یکی از مهم‌ترین ارکان پیشرفت کارهای عمرانی و غیره در هر ارگان و نهادی پرداخت حقوق کارگران و پرسنل آن است چراکه اگر این افراد به موقع حقوق دریافت کنند برای انجام فعالیت‌های کاری خود رغبت پیدا کرده و وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند.

 

شریفی خاطرنشان کرد: برخی از کارگران و پرسنل شهرداری بیش از تا 9 ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که با روی کار آمدن شوراهای دور پنجم و پس از آن نیز با تغییر شهردار، اولین و مهم‌ترین فعالیت موجود در راستای پرداخت حقوقات معوقه بوده است.

 

3 میلیارد تومان چک‌ بلامحل شهرداری در دست مردم است

شهردار جدید مریوان با اشاره به وضعیت اسف‌بار مالی شهرداری مریوان بیان کرد: متاسفانه بیش از 3 میلیارد تومان چک بلامحل شهرداری مریوان در دست مردم است و اگر وجهی و لو اندک هم به حساب شهرداری واریز شود، برای پرداخت این چک‌ها، برداشت می‌شود.

شریفی تصریح کرد: تاکنون یک میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است هر چند شهرداری مریوان به دلیل ضعف مالی و عدم درآمد پایدار، در پرداخت مبالغ این چک‌ها عاجز است.

وی افزود: در دوره مدیریت گذشته چون بحث مالی آن مدیریت نشده و برنامه خاصی برای روش درست هزینه نداشته‌اند لطمات جدی به بدنه شهرداری وارد شده است.

 

شهرداری مریوان سال گذشته کسری بودجه 11 میلیارد تومانی داشته است

شریفی در ادامه گفت: برابر قانون و مقررات موجود شهرداری باید هر 6 ماه یکبار میزان دارایی‌ها و میزان بدهی‌های شهرداری اعلام شود که متاسفانه در دوره قبلی این موضوع انجام نشده است.

 

وی بیان کرد: با بررسی‌های لازم، میزان دارایی و بدهی شهرداری مشخص شده است و بنا به گفته یکی از اعضای سابق شورای مریوان، شهرداری سال گذشته 11 میلیارد تومان کسری بودجه داشته است.

 

شهردار جدید مریوان همچنین خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 38 درصد از میزان 40 میلیارد و 900 میلیون تومان بودجه این نهاد مردمی تحقق یافته است.

 

شفاف‌سازی، از مهم‌ترین فعالیت‌های شهرداری مریوان خواهد بود

 

شهردار جدید مریوان با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی امورات و فعالیت‌های شهرداری، تصریح کرد: متاسفانه برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در شهرداری مریوان به صورت شفاف نبوده و ابهاماتی در آن موجود است که این امر نیز موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه‌های مختلف برای این ارگان مردم نهاد شده است.

 

شریفی افزود : با توجه به بررسی اموال و دارایی‌های شهرداری و همچنین میزان بدهی‌هایی که این ارگان مردم‌نهاد دارد به نتیجه‌ای قاطع مبنی بر میزان این امورات نرسیده‌ایم و این امر نشان‌دهنده میزان عدم شفافیت کاری در دوره گذشته را دارد.

 

وی تصریح کرد: در این دوره، روند شفاف‌سازی امورات مربوط به شهرداری هر چند ماه یکبار انجام خواهد شد و این امر نیز در اختیار رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی به مردم مریوان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

پروژه مسیر سنندج مریوان تا سال آینده به بهره‌برداری می رسد

مدیرکل راه شهرسازی استان کردستان: پروژه مسیر سنندج مریوان تا سال آینده به بهره‌برداری می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *