خانه / سیاسی / تجزیه عراق باعث جنگ و ناامنی طولانی می‌شود

تجزیه عراق باعث جنگ و ناامنی طولانی می‌شود

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مربوط به نیروهای مسلح با اشاره به حضور تروریست‌ها در سوریه و عراق اظهار کرد: متاسفانه توطئه جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است  و دشمنان مسلمانان به فکر تجزیه عراق و سوریه هستند، این در حالی است که تجزیه شمال عراق باعث ایجاد جنگ و ناامنی طولانی در منطقه می‌شود .

به گزارش ایسنا، سرلشگر رحیم صفوی شامگاه پنج شنبه(16 شهریور) در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره استانی سازمان صداوسیما در سنندج، خاطرنشان کرد: من مامورم که سلام مقام معظم رهبری را به همه شما عزیزان برسانم .

وی با بیان اینکه محبت مردم کردستان در قلب من جای دارد، گفت: من مدتی از سال‌های جوانی‌ام را در شهر سنندج سپری کردم و این شهر بسیار برایم عزیز است .

صفوی در ادامه به بیان خاطراتی از عملیات آزادسازی شهر سنندج پرداخت و اظهار کرد: 37 سال قبل بنده به حکم یوسف کلاهدوز و به همراه 200 نفر از پاسداران و بسیجیان استان اصفهان عازم فرودگاه سنندج شدیم که ماموریت ما آزادسازی شهر از دست ضدانقلاب‌ها بود و در آن زمان شهر سنندج کامل در تسلط آنان بود و دو پادگان و فرودگاه در اختیار حکومت قرار داشت .

وی ادامه داد: آرزویم به عنوان پاسدار این بود که تمام مدارس باز شوند و مردم بتوانند زندگی عادی داشته باشند، در آن زمان تمام مدارس، دانشگاه‌ها و حتی راه‌های ورودی به شهر بسته شده بودند و در کل وضع بسیار بدی وجود داشت.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: زمانی که ما وارد شهر سنندج شدیم با خمپاره از ما استقبال کردند  و تا صبح نیز خمپاره زدن‌ها ادامه داشت و از روز بعد عملیات آزادسازی سنندج آغاز شد و 23 شبانه‌روز جنگ بسیار سختی داشتیم که در نهایت در تاریخ 23 اردیبهشت سال 59 سنندج آزاد شد .

وی خاطرنشان کرد: چند بار عملیات‌های ما شکست خورد و شهدای زیادی دادیم و حتی یادم است نمی‌توانستیم پیکر برخی شهدا را با خودمان بیاوریم و پیکر آنها را سگ‌ها خوردند؛ بعد از چند روز که توانستیم پیکرها را با خود بیاوریم، تا صبح گریه کردم .

صفوی با اشاره به روز آزادسازی سنندج اظهار کرد: مردم قدرشناس این شهر از پیروزی ما استقبال کردند و در ادامه این عملیات‌ها به جز دو شهر توانستیم تمام شهرهایی که در اختیار ضدانقلاب‌ها بود را آزاد کنیم.

وی بیان کرد: امروز وقتی آبادانی، گسترش و شادمانی را در شهر سنندج می‌بینم قلبم شاد می‌شود و مردم این استان وفاداری خودشان را به نظام و وطن نشان دادند و این باعث خوشحالی ما است .

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مربوط به نیروهای مسلح با اشاره به حضور تروریست‌ها در سوریه و عراق اظهار کرد: متاسفانه توطئه جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است و دشمنان مسلمانان به فکر تجزیه عراق و سوریه هستند و این در حالی است که تجزیه شمال عراق باعث ایجاد جنگ و ناامنی طولانی در منطقه می‌شود و اولین کسانی که از این موضوع ضرر می‌کنند مردم منطقه هستند .

صفوی یادآور شد: چهار دولت ایران، عراق، سوریه و ترکیه با این تجزیه مخالف هستند چراکه باعث می‌شود که بخش‌های تجزیه شده بیشتر به دشمنان اسلام و قدرت‌های خارجی وابسته شوند و من این موضوع را به عنوان یک هشدار و دلسوزی برای مردم خودمان و عراق یادآوری کردم و امیدواریم با هوشیاری مردمان کرد منطقه، توطئه دشمنان با شکست مواجه شود.

منبع: ایسنا

 

Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

اصلاح طلبی و چند نکته

چند نكته كليدي: اين نكات كلي هر كدام تيتر و سرفصل مبحثي است كه اميدوارم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *