خانه / خبر / مذهبی / بازگشت حجاج از فردا آغاز می‌شود

بازگشت حجاج از فردا آغاز می‌شود

اولین پرواز بازگشت حجاج جمهوری اسلامی ایران به کشور، در نخستین ساعت‌های فردا، ۱۴ شهریورماه از فرودگاه جده انجام می‌شود.

با پایان یافتن عملیات حج از روز گذشته، بازگشت زائران ایرانی به کشور نیز از ۱۴ شهریورماه آغاز می‌شود و جمع دیگری از حاجیان همزمان راهی مدینه می‌شوند تا سفر حج‌شان را ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، حمید محمدی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ درباره آخرین وضعیت زائران ایرانی، توضیح داد: با توجه به پایان یافتن موسم حج و بازگشت توأم با سلامت حجاج از منا به مکه مکرمه در روز گذشته، پروازهای بازگشت حجاج به کشور  از آغازین ساعات صبح فردا (سه‌شنبه، ۱۴ شهریورماه) از فرودگاه جده آغاز و از فردا، خروج حجاج از مکه مکرمه به سمت مدینه منوره نیز انجام می‌شود.

او با اشاره به هماهنگی ایجادشده با مسؤولان سازمان هواپیمایی و وزارت حج عربستان، برای تسریع در انجام پروازهای بازگشت و استفاده از تسهیلات بیشتر فرودگاه مدینه، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده بخشی از حجاج مدینه قبل، از ۱۴ تا ۱۹ شهریورماه علاوه‌ بر فرودگاه جده، از فرودگاه مدینه منوره نیز جابه‌جا می‌شوند.

محمدی افزود: تلاش می‌شود حجاج با پروازهای منظم‌تری که از دو فرودگاه جده و مدینه منوره به مقصد ۲۰ فرودگاه کشور انجام می‌شود، به سهولت و سلامت به میهن بازگردند.

نزدیک به ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر زائر ایرانی در حج امسال شرکت کردند که ۶۸ هزار نفر از آن‌ها با پروازهای ایرانی و ۱۸ هزار نفر دیگر با هواپیمایی سعودی جابه‌جا می‌شوند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

 

Image 2

درباره ی S1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *