خانه / اقتصادی / در سومین روز از هفته دولت، افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 36 طرح و پروژه انتقال آب و بخش های مختلف در حوزه کشاورزی

در سومین روز از هفته دولت، افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 36 طرح و پروژه انتقال آب و بخش های مختلف در حوزه کشاورزی

در سومین روز از هفته دولت با حضوردکتر حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ، استاندار کردستان و هیات همراه ، فرماندارو نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان مریوان و روسای ادارات مرتبط ، افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی 36 طرح و پروژه انتقال آب و بخش های مختلف در حوزه بخش کشاورزی با اعتباری بیش از 11 میلیارد تومان در مریوان صورت گرفت .


معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از گاوداری ۵۰۰ راسی در شهرستان مریوان بازدید کرد.
پروژه گاو شیری روستای ریخلان در صورت تکمیل شدن برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند و ۵ هزارو ۶۰۰ تن شیر خام، ۵۵ تن گوشت قرمز و ۱۲۵ راس تلیسه مازاد بر نیاز گاوداری تولید خواهد شد.
این گاوداری دارای ۳۰ هکتار زمین آبی کشت علوفه نیز است.
30 طرح و پروژه کشاورزی آبیاری تحت فشار روستای ریخلان با مساحت 32/5 هکتار، یک واحد تولیدی مرغداری گوشتی و دو واحد پروار بندی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۶۳۲ میلیون تومان افتتاح شد.
ایستگاه پمپاژ آب مریوان با قابلیت انتقال ۳۶۰ لیتر آب در ثانیه با خط لوله ۸۰۰ متری افتتاح شد. این خط لوله ۱۲ هزار انشعاب آب محله های تکیه و چهارباغ شهر مریوان را تامین می کند.
این پروژه بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از اعتبار تملک دارایی ها در سال گذشته آغاز شد و در سومین روز از هفته دولت افتتاح شد.
در ادامه مجتمع گاوه شیری ریخلان با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
در سومین روز از هفته دولت در مجموع 36 طرح بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبار بخش دولتی و خصوصی کلنگ زنی و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام

Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

مراسم جشن ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش برگزار شد

مراسم جشن ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش برگزار شد   مراسم جشن ثبت مریوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *