خانه / اقتصادی / 97 درصد صادرات استان کردستان به کشور عراق است

97 درصد صادرات استان کردستان به کشور عراق است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان:

97 درصد صادرات استان کردستان به کشور عراق است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: سهم بازار عراق از کل صادرات استان کردستان 97 درصد است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین فیروزی روز شنبه(14 مرداد) در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کردستان، اظهار کرد: برای پویایی اقتصاد اصول علمی خدشه ناپذیر و تجربه شده‌ای در دنیا وجود دارد که افزایش صادرات از شاخص‌های آن است.

وی افزود: علی‌رغم کاهش میزان صادرات در چهار ماهه نخست امسال در کشور، در کردستان شاهد افزایش 9 درصدی صادرات در سال 96 و همچنین افزایش 35 درصدی حجم مبادلات بوده‌ایم که نشان دهنده رونق اقتصادی و پویایی آن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با تاکید بر تنوع بازارهای هدف و بازاریابی مناسب، عنوان کرد: صادرکنندگان باید به فکر بازاریابی بیشتر و افزایش تنوع بازارهای هدف صادرات باشند تا هر چه بیشتر شاهد رونق صادرات از استان باشیم.

وی گفت: از همه کسانی که دست اندر کار توسعه صادرات در استان هستند انتظار می‌رود با تلاش خود، در مدت باقیمانده از سال نیز شاهد رشد صادرات از استان باشیم که خوشبختانه این آمادگی در مجموعه دولتی نیز وجود دارد.

فیروزی تصریح کرد: در این کارگروه برنامه عملیاتی توسعه تجارت استان و توسعه صادرات از مرز باشماق تصویب می‌شود که چگونگی اجرای آن و جزئیات در جلسه‌ای که قرار است روز دوشنبه در مرز باشماق با حضور استاندار کردستان برگزار شود، اعلام و به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۷ درصد صادرات استان کردستان به کشور عراق صورت می‌گیرد، گفت: بیشتر کالاهای صادر شده به عراق کالاهای مصرفی هستند که ناشی از ناپایداری امنیت منطقه است و امیدواریم با رفع این مشکلات، شاهد صادر کردن کالاهای توسعه‌ای به عراق باشیم.

Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

افزایش حقوق کارمندان دولت 10 درصد است.

سخنگوی دولت گفت: اینکه گفته شده حقوق کارمندان کمتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد کذب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *